Hopp til: Navigasjon | Innhold | Undermeny
En ekspertgruppe i Agder politidistrikt foreslår å redusere fra 27 til 11 tjeneste steder i Agder. Dette har skapt reaksjoner spesielt i de områdene som nå blir liggende i utkanten av de nye tjenestestedene.
Målet med endringen er at vi skal være mer til stede enn vi er i dag sier politimester Kirsten Lindeberg, hun ønsker imidlertid foreløpig ikke å si om hun støtter forslaget.
Både Vennesla og Søgne vil i følge forslaget fra ekspertgruppen få beholde sine kontorer, mens kontoret på Evje skal betjene hele Setesdal og Åseral.
Forslaget skal før sommeren ut på høring hos kommunene, før et eventuelt forslag sendes videre til politidirektoratet, endelig avgjørelse tas av Kongen i statsråd.
Til nyhetsarkivet Del på Facebook
Samarbeidspartnere:Prinfo Intermedia
Radio Loland A/L: Telefon: 38 13 96 00 | Vakttelefon 90527746 | Epost:post@radiololand.no | Besøksadresse: Venneslamoen 10, 4700 Vennesla
Kommentarer
Del din mening